Katlanır Cam Balkon
Katlanır Cam Balkon
Katlanır Cam Balkon
Katlanır Cam Balkon
Katlanır Cam Balkon
Katlanır Cam Balkon

Katlanır Cam Balkon

Balkonunuzu korur, sezonluk kullanımlarını uzatır ve fonksiyonel bir çözüm sağlar. Bu sayede balkonu tamamen kapatabilir, koruyabilirsiniz aynı zamanda da panoramik özelliği devam eder.

Katlanır cam sistemleri balkonun yapısını ve şeklini değiştirmeden yapılan;

- Alüminyum raylara monte edilen tekerler üzerinde hareket eden;

- Yağmurlu ve soğuk havalarda kapatılabilen;

- İçeriye yağmur almayan;

- Veya istenildiğinde açılıp camları bir tarafa toplanabilen;

- Kilit sistemi sayesinde güvenlik sağlayan;

- Kısacası balkonunuzu yaşanılır bir yer yapıp evinizin dış görünüşünü modern hale getiren;

- Uzman ekipler tarafından yapıldığında yıllarca kullanılabilen modern bir sistemdir.

Katlanır Cam Sistemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Balkonunuzu camla kapatmaya karar verdiniz. Kısa bir araştırma yapmayı düşündünüz. Cam Balkon yaptıran tanıdıklarınıza danıştınız. Bazıları memnun bazıları değil, bazıları da ilk önce memnun sonrasında memnun değil. Firmalardan aldığınız bilgi ve fiyatlar da aşırı farklılıklar gösteriyor. Bilgi aldığınız her firma doğal olarak “en iyi bizim sistemimiz” dedi.

Ne yapmalı?

Teknik bilgi edinmekten başka yol yok. Çünkü... “Cam Sistemleri “ milimetrik hassasiyetle çalışması gereken sistemlerdir. Dolayısıyla, hangi firma tarafından ve nasıl montaj yapılacağı önemli olmasına rağmen, kullanılan malzemenin kalitesi ve detayları daha fazla önemlidir.

Son günlerde Cam Balkon sektöründe markasız, garantisiz ve niteliksiz ürünlerin alıcıları yanlış yönlendirdiği ve sorun yaşamalarına sebep olduğu görülmektedir. Bu tarz firmalar yüzünden alıcılar hem paralarını hem de zamanlarını kaybetmektedirler. Önemli olan en kaliteli Cam Balkon sistemini alıcıya en uygun fiyatta sunmaktır. Cam Balkon Sisteminin sadece camdan oluşmadığını ve Cam Balkon yaptırırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini öğreneceğiz. 

Paslanmazlık

Balkonlar her türlü olumsuz iklime açık mekânlardır. Bu nedenle sistemin tüm aksamının dış etkilere dayanımlı olması gerekir. Cam Balkon sistemlerinin ana unsuru olan taşıyıcı rulman ve aksam parçalarının mutlaka paslanmaz malzeme ile üretilmesi gerekmektedir. Alıcılar firma ile mutlaka yazılı sözleşme yapmalıdır sözleşmelerinde paslanmaz rulman ve paslanmaz aksam maddelerini kesinlikle kayıt altına almalıdırlar. Aksi halde bir süre sonra açılmayan, kapanmayan camlara sahip olacaklardır.

İzolasyon

Cam Balkon sisteminin ana unsurlarından biri de izolasyondur. İzolasyon etmenleri

a) Cam Balkon katlanır kanatların kapak birleşimlerindeki sızdırmazlık.

b) Cam panellerin kıl fırçalarının yalıtım fonksiyonu.

c) Cam cama birleşimlerdeki UV dayanımlı şeffaf contalar.

d) Sistemin genel yalıtımı için su geçirmez prefosyonel silikonlar kullanılmalıdır.

Bunlarla ilgili gerekli tüm açıklamalar talep edilmelidir.

Güvenlik ve Kolay Kullanım

Sistemin hırsızlıklara ve çocukların camları açarak oluşturacakları tehlikelere karşı, kilitlenebilir açma-kapama düzeneği bulunmalıdır. Aynı zamanda cam panellerin, sarkma ve bırakmasını önleyen ray profil içine yerleşen paslanmaz menteşe pimleri ve rulman üzerinde bulunan U parçası sistemleri, önemli güvenlik ve dayanım unsurlarıdır.

Servis ve Garanti

Sektörde, piyasadan tedarik ettikleri profil, yük taşıma kapasitesi olmayan ucuz rulman ve aksesuarlarla sıkça karşılaşıyoruz. Salt ucuzluk anlayışıyla hareket eden birçok firma bulunmaktadır. Doğaldır ki, kurumsal yapı, tasarım ve Ar-Ge faaliyetlerinden yoksun olan bu tür firmalar, hizmet servis ve garanti konusunda tüketicilere ciddi boyutlarda sıkıntı yaşatmaktadırlar. Verilen sözde garantiler hiçbir anlam ve yaptırım ifade etmez.